сабота, 19 август 2017  |  Вести денес: 22

Нема жртви во земјотресот, соопшти италијанската Служба за цивилна зажтита

До моментот немаме информации за жртви, изјави Фабрицио Курчо, началник на италијанската Служба за цивилна заштита.

133409457

Последни вести

Нема загинати, само неколку луѓе се повредени по земјотресот што утринава ја погоди централна Италија, соопшти локалната Служба за цивилна заштита.

До моментот немаме информации за жртви, изјави Фабрицио Курчо, началник на италијанската Служба за цивилна заштита.

– Неколку лѓе се повредени, а голем број патишта се затворени, додаде тој на прес конференција.

Најчитани вести