четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Ненадиќ: Фленсбург има доволно квалитет да игра на фајнл фор турнирот

download (1)

Поврзани вести

Ракометарите на германскиот ракометен гигант Фленсбург, пристигнаа во Скопје, каде што утре од 17.00 часот во СЦ „Борис Трајковски“ ќе му гостуваат на Вардар, во реванш натпреварот од четвртфиналето во Лигата на шампионите. Бундеслигашот пристигна во комплетен состав, видно расположени во пресрет на реваншот против македонскиот шампион.

Српскиот интернационалец Драшко Ненандиќ, кој во досегашниот тек од сезоната постигне 23 гола, најавува голема борба за место на завршниот турнир во Келн.

“Мислам дека утре ќе гледаме еден крајно неизвесен натпревар. Првиот заврши со предност на Фленсбург од два гола, а таа разлика на вакви натпревари не мора ништо да значи. Знаеме каква атмосфера не очекува во СЦ “Борис Трајковски”, но сметам дека нашата екипа има доволно квалитет да обезбеди место на фајнл форот во Келн”, изјави Ненадиќ.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести