понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

„Ненасилни протести“ : Со боксови по полицaјците (видео)

boksoviiii

Последни вести

На социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа како една девојка со боксови го нападна полицискиот службеник кој приведуваше еден учесник во синоќешните насилни демонстрации на СДСМ.

Од друга страна, претседателката на градската организација СДСМ – Скопје, Софија Куновска на својот профил на Фејзбук објави линк од текст објавен во Вашингтон пост и во наслов напиша:

„Ете не во Вашингтон пост. Мирни и ненасилни. За нас и нашите деца“.

sofija_kunovskaaaaa

Ако се погледне текстот во Вашингтон пост веднаш паѓа во очи дека, текстот започнува со фразата:

„Насилни протести избувнаа доцна во вторникот за време на демонстрациите во главниот град на Македонија, Скопје…“

vashington_post

Само за потсетување, епилогот од „мирниот и ненасилен“ протест се 38 повредени полицајци, 1 цивил, 30 приведени лица и голема материјална штета.

Најчитани вести