вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 61

Необичната диета на Мерлин Монро

Прочуената заводничка Мерлин Монро имала посебен режим на исхрана. Можеби токму тоа била тајната на нејзиниот соврешн изглед, затоа погледнете ја нејзината диета.

merlin-monro-dieta

Поврзани вести

Прочуената заводничка Мерлин Монро имала посебен режим на исхрана. Можеби токму тоа била тајната на нејзиниот совршен изглед, затоа погледнете ја нејзината диета.

merlin-monro

Во интервју за еден американски магазин од 1952 година, познатата убавица открила како се храни, а исто така го открила и рецептот за магичната напивка што ја пие наутро пред туширање и подготвување за својот работен ден.

Начинот на кој што се хранам многумина го нарекуваат бизарен, но јас мислам дека грешат. Еве што јадам јас за појадок и вечера. Пред да се истуширам пијам филџан топло млеко со две изматени јајца и ова го пијам додека се подготвувам за работа. Понекогаш земам и витамински апчиња со оваа напивка. За вечера практикувам јагнешки котлети што ги печам во рерна. Со месото како прилог јадам и морков, (што го обожавам) објаснила актерката и додала дека била мошне задоволна од сопствената исхрана.

Многумина тврдат дека овој начин на исхрана потсетува на палео дијетата што е исклучително популарна диета во целиот свет.

Најчитани вести