вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Неофицијално: Иванов во предност пред Пендаровски

a

Поврзани вести

Кандидатот за претседател на Македонија, на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата, Ѓорѓе Иванов, освоил 33.600 гласови, додека претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски освоил 19.200 гласови, велат првичните неофицијални податоци од обработени околу 60.000 гласови.

Претседатескиот кандидат на ДПА, Илијаз Халими освоил 4.680 гласови, а кандидатот за претседател на ГРОМ, Зоран Поповски освоил 1.744 гласови.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести