вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Непал: Исчезна авион со 14 патници

Се’ уште нема трага од исчезнатиот авион

avion

Поврзани вести

Авионот на непалската компанија „Непал ерланјс“ со 14 патници исчезнал денеска брзо по неговото полетување, соопштиле тамошните власти.

Авионот летал од популарна туристичка дестинација кон западниот дел на Непал.

„Полета од аеродромот Покхара во 13,30 часот по локално време, а исчезна 15 минути подоцна“, рекол портпаролот на полицијата на Непал.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести