вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Неподвижна велешанка изгоре во пожар

spanija, pozar

Поврзани вести

Велешанката Џева Асанов (50) денеска изгоре во пожар кој избувнал во нејзиниот дом.

Нејзиниот сопруг и синовите во моментот кога огнот ја проголтал куќата не биле дома, а запалениот покрив паднал врз жената која била инвалид. Во пожарот до темел изгоре и куќата и покуќнината на семејството Асанови.

Соседите веднаш притрчале први на помош, но и тие не можеле ништо да сторат бидејќи пламените јазици брзо ја зафатиле куќата. Со оглед на тоа што куќата на семејството Асанови е висока на ридот на левата страна на Велес, пожарникарите имале проблеми да стигнат до куќата и да спречат трошниот објект да изгори до темел. Огнот го гаселе со вода од градската мрежа.

За сега не се знаат причините за пожарот, но неофицијално тој избувнал поради застарена електрична инсталација.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести