понеделник, 24 јули 2017  |  Вести денес: 33

Непотизмот на Спасовски и СДСМ – тема за осуда на социјалните медиуми

mvr-spasovski-1-640x266

Последни вести

Противзаконската одлука на техничкиот министер за внатрешни работи Оливер Спасовски да го поништи системот на кариера во МВР кој функционира со години и да го партизира министерството наиде на осуда на социјалните мрежи.

Во коментарите се осудува и исмева одлуката на Спасовски по партиски клуч да унапредува луѓе на позиции на кои не смее да ги унапредува, според законскиот систем на кариера во МВР, пишува Курир.

Реагираа неколку пратеници, меѓу кои се Зоран Илиоски, Александар Стојковски, Андон Чибишев, Никола Мицевски и Димитар Стевананџија.

Зоран Илиоски прашува дали Фросина Ременски ќе возврати на услугата од Спасовски да го унапреди нејзиниот сопруг.

Најчитани вести