вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Непознат потонат брод во близина на западниот австралиски брег

avstalia

Последни вести

Истражувачката екипа која трага по остатоците од малезискиот авион на летот 370 денеска пронајдоа потонат брод во близина на западниот австралиски брег.

Набљудувачката екипа спуштила камера на дното. Анализата на фотографиите покажала дека станува збор за брод што доживеал  несреќа, а кој не бил нацртан на мапата.

Подморските археолози сега ги испитуваат фотографиите во обид да го идентификуваат бродот.

Најчитани вести