среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Непозната експлозивна направа пронајдена во Ростуше

19062013164322_Neeksplodirana granata od JNA  na planinata Luben

Поврзани вести

Непозната експлозивна направа пронајдена во село Ростуше, гостиварско.

Направата била пронајдена вчера од лица кои работеле на ископ за водна канализација.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести