четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 52

Непознати лица пукале во куќа во Студеничани

article-1382341-0BDA822B00000578-515_634x405

Последни вести

Непознат сторител од патничко возило од автоматско оружје пукал кон куќата на Д.М. (62), вчера околу 18.30 часот во село Студеничани. Дел од проектилите завршиле  во внатрешноста на куќата. Повредени лица нема. Извршен е увид на местото на настанот и се подигнати чаури за вештачење. Од извршен разговор со оштетениот истиот посочил неколку лица како можни сторители, се преземаат мерки за откривање на истите и целосно расчистување на случајот, соопштија од Министерството за внатрешни работи.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести