петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 63

Непријатни гостувања за Ливерпул, Арсенал и Челзи

neprijatni gostuvawa za liverpul

Поврзани вести

Саботните натпревари од 28. коло во англиската Премиер лига би требало да поминат во знакот на дерби пресметката помеѓу двата тима кои важат за најпријатно изненадување во актуелната сезона, Саутемптон и Ливерпул.
Домаќинот е во игра за едно од двете места кои водат во групната фаза од најмасовното клупско натпреварување, додека гостинот е во игра за шампионската титула.
Фаворитската улога ќе биде далеку поизразена на “Кревин Котиџ”, каде градскиот ривал, тимот на Челзи има обврска да слави во дуелот со фенерџијата на табелата, екипата на Фулам.
За нијанса потешко гостување, ќе имаат фудбалерите на Арсенал кои пак имаат обврска да ја опаравдаат фаворитската улога во дуелот против секогаш незгодниот тим на Стоук.
Денеска на програмата: Евертон – Вест Хем, Фулам – Челзи, Хал – Њукасл, Стоук – Арсенал, Саутемптон – Ливерпул.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести