сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Непроменети цените на угостителските производи во ноември

cen

Последни вести

Цените на угостителските услуги во ноември годинава останаа на исто ниво како во претходниот месец, но се повисоки за 0,4 отсто во споредба со ноември 2013 година. Зголемување од 0,1 отсто е забележано во групата Ноќевања.

Според податоците на Државниот завод за статистика, во првите 11 месеци од годинава цените во угостителството се намалени за 0,7 отсто во споредба со oвој период лани, а бележат пораст од 0,4 проценти во однос на декември 2013 година.

Најчитани вести