понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Непрописно паркирање, причина за повреден охриѓанец

SKO1_Ohrid

Последни вести

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Н.Н. (65) од Охрид, поради сомневање дека нанел тешка телесна повреда.

Имено на 5 јули оваа година, С.К. (44) од Охрид го паркирал своето патничко возило „мерцедес“ пред куќата на Н.Н. со што го попречил влезот од куќата, поради што настанала расправија, во која Н.Н. со дрвен предмет му нанел тешка телесна повреда.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести