сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 4

Нерасчистени сомнитрелни убиства во времето на СДСМ

policija

Последни вести

Сомнителни убиства и самоубиства кои СДСМ никогаш не ги расчисти ја брануваа и ја брануваат јавноста долго време, пишува „Курир“

Нерасчистена смрт на новинар во време на СДСМ

Во јавноста остана трага и револт од нерасчистениот настан во 1993 година со загадочното самобесење на новинарот на Радио Скопје и Глас на ВМРО, Љупчо Атанасовски, коешто се поврзува со неговото жестоко критикување и разобличување на посткомунистичките велможи ситуирани тогаш во новото македонско политичко милје.

Сомнителна смрт на полицајци кои зборувале за шверцот на СДСМ

Некаде 1994 г. пред Прилеп се случи сообраќајна несреќа во којашто со сето семејство загина службеник на МВР, за кој постоеја сомневања дека анонимно доставува информации до тогашните опозициски медиуми.

Во Кочани, пак, полицискиот инспектор Спасе Атанасов “се самозастрела” откако јавно проговорил дека ембаргото кон СРЈ со крши со амин од политичари во власта.

СДСМ не го расчисти убиството на бремената Албанка во 2003 година

Во 2003-та во неуспешна акција за апсење на Саид Рушити полицијата уби 26-годишна бремена Албанка. МВР истиот ден соопшти дека започнува пресметката со криминалните банди.

Најчитани вести