среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Нереди на фудбалскиот меч Тетекс – Шкупи

fud

Последни вести

Навивачи на ФК Тетекс – Тетово и ФК Шкупи вчера го нарушиле јавниот ред и мир за време на фудбалскиот меч помеѓу двата клуба.

Навивачките групи „Војводи“ и „Шверцери“ прво почнале со недолични скандирања, по што меѓусебно фрлале со камења, при што оштетиле амбулантно возило на Клиничката болница-Тетово.

Се преземаат мерки за идентификување на нарушителите на јавниот ред и мир.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести