сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Нерешено на Гинекологија, се родија девет момчиња и девет девојчиња

slatko bebe

Поврзани вести

Осумнаесет нови гласчиња се слушаат на скопската Клиника за гинекологија и акушерство.

Девет прекрасни девојчиња и исто толку силни момчиња се родиле во изминатото деноноќие.

Од Гинекологија не информираат дека најмалото од новороденчињата е момченце кое тешко 2.150 грама, додека најголемо е едно од девојчињата кое има родилна тежина од точно четири килограми.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести