четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Несакајќи го стартувал тракторот па бил прегазен

traktor

Поврзани вести

Седумдесет и седумгодишниот  Јахи. М. од село Градец, гостиварско во дворот од сопствената куќата, во обид да ги изгасне светлата на паркиран трактор, по грешка го стартувал, по што паднал и бил прегазен од тракторот и истиот во КЦ-Скопје починал.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на настанот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести