сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Несовесен возач во Охрид нападна полицаец

g_policija

Поврзани вести

Дваесет и осумгодишен охриѓанец најпрво го паркирал својот автомобил на пешачки премин, па потоа го удрил полицаецот кој што го предупредил, информира македонската полиција.

Полицискиот службеник најпрво го предупредил 28-годишниот А.Ј од Охрид бидејќи тој го паркирал автомобилот на обележан пешачки премин. Тој одбил да го тргне автомобилот, по што го стартувал и со предниот браник удрил во полицаецот.

Полицијата против него ќе поднесе соодветен поднесок.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести