среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 16

Несреќа во Ѓорче Петров: Девојка почина по пад од петти кат

Дваесет и пет годишна девојка загина откако паднала од петиот кат од зградата каде живеела во скопската населба Ѓорче Петров

g_crime_scene

Поврзани вести

Дваесет и пет годишна девојка загина откако паднала од петиот кат од зградата каде живеела во скопската населба Ѓорче Петров.

Од полицијата, велат дека несреќата се случила околу 15 часот кога Маријана Т. чистејќи паднала од петтиот кат од зградата на улицата 4-ти јули. Најверојатно се работи за несреќа, велат од полицијата, бидејќи претходно чистела прозорци.

Според неофицијални информации, девојката чистела за забавата што ја подготвувал по повод нејзиното дипломирање која требало да се случи за неколку дена.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести