среда, 23 август 2017  |  Вести денес: 40

Несреќа во Битола: Настрадани двајца работници, еден од нив усмртен

Вчера околу 13,40 часот во Битола во просторот на станбено деловениот објект во изградба лоциран на ул.„Васко Карангелевски“во сопственост на ГП- Пелистер, З.М.(47) од Битола возач на работна машина „Бобкет“,извршувајќи работни задачи насипување на стопи, враќајки се наназад удрил во двајца работници.

Поврзани вести

 При тоа кај работникот Т.М.(56) од с.Крклино не се констатирани телесни повреди додека кај Ј.Е. (63) од Битола, кој откако бил изваден од под машината, со возило на итна медицинска помош бил префрлен во УЦ при КБ -Битола, каде од страна на лекар била констатирана смрт.
Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Битола, а по наредба на ЈО телото на починатиот е дадено за обдукција.

Најчитани вести