Крими хроника

Несреќа во Битола: Настрадани двајца работници, еден од нив усмртен

Несреќа во Битола: Настрадани двајца работници, еден од нив усмртен
 При тоа кај работникот Т.М.(56) од с.Крклино не се констатирани телесни повреди додека кај Ј.Е. (63) од Битола, кој откако бил изваден од под машината, со возило на итна медицинска помош бил префрлен во УЦ при КБ -Битола, каде од страна на лекар била констатирана смрт.
Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Битола, а по наредба на ЈО телото на починатиот е дадено за обдукција.