петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Познат велешки адвокат загина во сообраќајка кај Стоби

Изгубил контрола над автомобилот , трагедија на автопатот Неготино- Велес.

g_polliciska lenta

Поврзани вести

Едно лице загина рано утринава во близина на античкиот град Стоби откако управувајќи автомобил изгубило контрола над возилото, информира полицијата.

Според првичните информации, несреќата се случила околу 6,15 часот на автопатот Неготино – Велес кога возачот 50-годишниот Никола Димовски, познат велешки адвокат,  загубил контрола на својот автомобил „мазда“ во близина на Стоби, а потоа излетал од патот. Возачот поради тешки повреди починал на местото на несреќата.

Полицијата работи на откривање на причините за трагедијата.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести