вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 41

Несреќа на „Eгзит“: Паднал од ѕидот на тврдината додека се обидувал да влезе без карти

492514_exit-dan-1100714ras-foto-petar-markovic-40_f

Последни вести

Еден млад љубител (22 години) на фестивалот Егзит рано утрово во Нови Сад паднал додека се обидувал да ги прескокне ѕидините на тврдината и да влезе на фестивалот „Егзит“ без карти, соопштила новосадската полиција.

Момчето од Кикинда се здобило со тешки повреди и му бил скршен скочниот зглоб. Новосадската полиција навела дека во текот на вториот ден на музичкиот фестивал „Егзит14“ на кој присуствувале околу 40.000 посетители, нема нарушување на јавниот ред и мир во поголем обем, освен разбојништва, чување и продажба на дрога и прекршувања на законот за јавен ред и мир.

Полицијата одземала наркотици од 43 лица, од кои 17 странски државјани, кривични пријави ќе бидат поднесени против две лица за продажба на дрога, а за недозволено чување на дрога ќе бидат кривично обвинети 41 лице.

Исто така утрово две лице со закана со нож на романски државјанин му одземале 5000 динари, мобилен телефон и 2000 леи.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести