петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Несреќа во Индија: Седум загинати

Спасувачките екипи ги пребаруваат урнатините, обидувајќи се да стигнат до затрупаните луѓе.

indijanesrela

Поврзани вести

Седум лица загинаа денеска во јужниот дел на Индија кога се урна петкатна зграда, кој се уште била во изградба.

Уште 40 луѓе останале затрупани под урнатините во индиската држава Гоа. Несреќата се случила во Канакон, на околу 70 километри од Панаџија, главниот град на Гоа.

Претставник на локалната полиција изјави дека се уште се обидуваат да утврдат колку луѓе се наоѓале на местото на несреќата.

Спасувачките екипи ги пребаруваат урнатините, обидувајќи се да стигнат до затрупаните луѓе.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести