петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Нестабилното време го отежнува сообраќајот во Србија

srbija

Поврзани вести

Нестабилното време го отежнува сообраќајот во Србија, соопштија утринава од Авто-мото сојузот на Србија. Истовреме се предупредуваат патниците дека и денеска се очекуваат обилни дождови и грмежи.

На граничните премини има задржувања и до 30 минути.

Ако патувате накај Србија, возете внимателно.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести