петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 64

Несудениот зет го претепал дедото до смрт во Србија

stop_policija500

Последни вести

Вчера вечерта со мотика бил нападнал 74-годишен пензионер од село во близина на Лесковац и претепан до смрт. Напаѓачот е приведен во полиција, а според неофицијални информации станува збор за момче што живее во вонбрачна заедница со неговата ќерка.

Од полицијата изјавиле дека двајцата мажи започнале расправија во која помладиот зел мотика и му нанел тешки повреди на пензионерот, кои биле кобни за него.

– Пензионерот им подлегнал на повредите доцна синоќа во Ургентниот центар во Лековац, а напаѓачот го приведовме – станува збор за лице родено во 1962 година, истакнале од полициската станица во Лековац.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести