недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 7

Нетанјаху очекува помош од Абас во барањето на киднапираните ученици

Benjamin-Netanyahu_2058844b

Поврзани вести

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху изјави дека во телефонски разговор со претседателот на Палестина, Махмуд Абас, побарал од него да помогнат во пронаоѓањето на израелските ученици кои се киднапирани на Западниот брег.

„Очекувам дека претседателот Абас ќе помогне во враѓањето на киднапираните ученици, а киднаперите ќе ги уапси“, соопштил Нетанјаху.

Според тврдењата израелските ученици се киднапирани од страна на Хамас. Тие се сметаат за исчезнати од 12 јуни.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести