вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 50

Нетанјаху: Прекинот на огнот не е на дневен ред

benjamin-netanjahu-540x304

Поврзани вести

Премиерот на Израел, Бенјамин Нетанјаху денеска изјави дека прекинот на огнот „не се наоѓа на дневен ред“.

– Не разговараме со никого за прекин на огнот во овој момент. Тоа дури и не е на дневен ред, истакна Нетанјаху, одговарајќи на прашањето дали Владата е во контакт со Египет или некоја друга земја со цел да се прогласи прекин на огнот по дипломатски пат.

Тој нагласи дека за израелските ставови било изразено разбирање и поддршка од страна на сите странски лидери со кои разговарал во последните неколку дена.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести