вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 2

Неверојатни фотографии од најситните жители на Земјата

Моќта на фотографијата во комбинација со дивиот свет...едноставно прекрасно.

nature2

Поврзани вести

Украинскиот фотограф Вјачеслав Мишченко е вљубен во прироадата и сите нејзини мали, но диви и слатки жители. Неговите фотографии на необично прекрасен начин ги претставуваат и најморничавите инсекти и животинчиња што ќе ве натера и вие да се вљубите во нив.

nature25

nature1

nature4

nature5

nature10

nature12

nature13

nature16

nature19

nature20

nature21

nature23

nature24

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести