четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Неверојатно, но вистинито: Левораките имаат подобар секс?

Во спроведеното истражување дури 86 отсто од левораките рекле дека се особено задоволни од својот сексуален живот, а разлика од задоволните деснораки чиј број бил далеку помал

i_love_being_left_handed_tshirt-p235179892965362246enstl_400

Поврзани вести

Едно ново истражуваање донесува интересни резултати кои ќе ги израдуваат левораките луѓе.

Имено, докажано е дека левораките во споредба со оние кои повеќе се служат со десната рака, уживаат во подобар секс.

На левораките  животот понекогаш им е навистина компликуван, имајќи предвид дека светот првенствено е прилагоден на деснораките луѓе.

Меѓутоа, левораките во еден сегмент победуваат – во кревет.

Според неодаменшното истражување, левораките се дури во 71 отсто од случаевите позадоволни од сексот отколку деснораките.

Студијата опфатила 10 илјади испитаници од кои дури 86 отсто левораки изјавиле дека се исклучително задоволни од својот сексуален живот во споредба со само 15 отсто од деснораките.

Научниците се уште немаат одговор на прашањето зошто левораките се позадоволни во сексот, но се претпоставуват дека тие се по креативни.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести