сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 31

НЕВЕРОЈАТНО: Руски научник открил начин како Афроамериканците да ја избелат кожата

lupikozaa-640x366

Последни вести

Истражувачите откриле начин како да го отстранат црниот слој од кожата, и како да ги избелат лицата од црна раса, се наведува во публикацијата на Московскиот факултет, пишуваат странските медиуми.

Овој третман се прави со мешавина од окситан и бензодиазепин. Минувањето 5 часа во купка со 50 гр од оваа мешавина прави чуда.
После ваква купка, горниот слој кој е одговорен за бојата на кожата се лупи без проблем.
Лаборантот истражувал и подложил 254 личности на овој третман.
Руската влада очекува наскоро да го објави овој; третман. Тоа може да биде од голема корист за мигрантите со различна боја на кожа, кои ќе се чувствуваат поприродно и интегрирани кога нивната боја ќе одговара на бојата на кожата на останатите луѓе во земјата во која живеат.
Ова е една точка на гледиште, која ја затапува Здружението за човекови права.

Најчитани вести