петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 35

Невреме и денеска, стабилизација од сабота

nevreme1

Поврзани вести

Времето денеска на места ќе биде нестабилно облачно со пообилен пороен дожд, грмежи и засилување на ветерот. Ќе има услови и за изолирана појава на град.

Во наредните два дена ќе има нестабилна облачност со локален пороен дожд, грмежи и повремено засилување на ветерот, а од сабота се очекува постепено стабилизирање на времето и затоплување.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести