вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Невреме и во Хрватска, објавен црвен аларм!

drvo

Поврзани вести

Невреме и во Хрватска! Во северозападниот и источниот дел на земјата е објавен црвен највисок степен на предупредување.

Црвениот аларм значи дека времето е опасно и дека се можни големи штети и несреќи на поголеми површини.

Во Хрватска се очекува да дува ветер со бризна од над 75 километри на час и да наврнат 40 литри дожд на метар квадратен.

Издадено е предупредување до граѓаните и апел да ги слушаат наредбите и да бидат подготвени на вонредни околности.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести