четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 53

Невреме на Крим, 180 илјади лица без струја

nevreme-2

Поврзани вести

Полуостровот Крим вчеравечер беше зафатен од силно невреме, кое остави без струја 180 илјади жители на 207 населени места.

При невремето нема жртви.

Метеоролозите предвидуваат дека невремето ќе продолжи и во следните два дена и предупредуваат на покачувањето на нивото на водите во некои реки на Крим од 30 до 80 сантиметри.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести