четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Невреме со град ја погоди Хрватска

hrvatska

Поврзани вести

Силнo невреме проследено со град утринава го зафати подрачјето на Карловац, а силниот ветер кршел дрвја.

Постои можност за врнежи од град  и во останатиот дел на Хрватска, како и можност од појава на „пијавици“ на Јадранот.

Метеоролозите за поголем дел од Хрватска издадоа портокалово предупредување на можни грмежи и невреме.

Според прогнозата на метеоролозите, силно наоблачување со дожд и грмежи ќе се прошири на поголем дел од земјата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести