среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 14

Еден загинат и триесетина повредени во невреме во Венеција

Еден загинат и триесетина повредени во невреме во Венеција

Еден загинат и триесетина повредени во невреме во Венеција

Поврзани вести

Силно невреме ја погоди Венеција – најмалку едно лице загина, а 30 се повредени, од кои три сериозно.

Жртвата во невремето е повозрасно лице, а повредените, кои главно се здобиле со полесни повреди, се сместени во болниците во Мештра, Падова, Пјове ди Саку и Миранo.

Во згрижувањето на повредените учествувале два хеликоптера и 19 амбулантски возила.

Силниот ветер корнеше дрвја, а оштетени се и голем број куќи.

Најчитани вести