среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Невреме во кривопаланечко

nevreme-vo-krivopalanecko

Поврзани вести

Во попланевните часови во Кривопаланечкото подрачје денеска имаше краткотрајно невреме. За време од четири минути го зафати пороен дожд, грмежи и град со големина од 1 см придружен со силен ветер со брзина околу  65км на час.

Како што соопшти УХМР, до 17 часот во тоа подрачје измерени се 16 литри воден талог на метар квадратен.

До крајот на денот локално ќе има нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен, а долж Повардарието засилен ветер од северозападен правец.

Најчитани вести