сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Невреме во Штип

images

Последни вести

Град и силен ветер попладнево го зафати Штип. Засега нема штети од невремето, но земјоделците од штипското село Лакавица велат дека вчера доцна попладнето, град со големина на орев им ги столчил житните култури, градинарските производи и тутунот.

Портпаролот на Општина Штип Драган Ристов информираше дека од утринава веќе четворица земјоделци побарале комисија за проценка на штетите да излезе на терен, а во текот на денот очекуваат и останатите жители да поднесат барања.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести