четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Невреме во Швајцарија, ветер со брзина од 250 километри на час

Неколку метеоролошки заводи во Швајцарија потврдија дека во регионот на глечерот Алеч, на 2850 метри надморска височина ветерот достигнал брзина од 254 километри на час.

switzerland-flag_2165405b

Поврзани вести

Невреме проследнео со ветрови со брзина од 250 километри на час, ја погоди Швајцарија.

Ветерот ќе се смири во текот на денот, но во текот на ноќта повторно ќе се засили, а за утре се очекуваат снежни врнежи.

Неколку метеоролошки заводи во Швајцарија потврдија дека во регионот на глечерот Алеч, на 2850 метри надморска височина ветерот достигнал брзина од 254 километри на час.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести