вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 61

ФОТО: Невреме во Србија – поплавени куќи, училишта, блокиран сообраќај…

Поради големо невреме се прелеаа реките Моравица и Бјелица и поплавија повеќе од 500 хектари земја

Невреме во Србија - поплавени куќи, училишта, блокиран сообраќај

Невреме во Србија - поплавени куќи, училишта, блокиран сообраќај

Последни вести

Невремето кое деновиве ја зафати Србија, како и регионот, а доаѓа и кон нашата земја, направи големи проблеми.

Во Србија се прелеаа две реки, поради што фабрики и домови се под вода.

Се прелеаа реките Моравица и Бјелица, поради што поплавени се повеќе од 500 хектари земја.

Водата влегла во десетина куќи во повеќе населби. Во овие места немало електрична енергија.

Екипите кои биле на терен интензивно работеле на санирање на штетите.

Инаку, во Македонија за денес се најавува невреме, силен дожд со ветер со брзина од 80 километри на час.

поплава2
поплава

poplavi srbija

 

Најчитани вести