среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 15

Невремето е зад нас, денеска сонце и високи температури

sonce vo zima

Поврзани вести

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец.

Температурата ќе се движи од 23 до 33 степени. Во Скопје слично време, со температура до 30 степени. Вредноста на УВ-индексот седум.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести