Македонија

Невремето е зад нас, денеска сонце и високи температури

Невремето е зад нас, денеска сонце и високи температури

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец.

Температурата ќе се движи од 23 до 33 степени. Во Скопје слично време, со температура до 30 степени. Вредноста на УВ-индексот седум.