понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Невремето откорна дрвја од корен во Аеродром

dddrvooo

Последни вести

Силно невреме денеска го зафати Скопје, а најлоши се последиците во општина Аеродром, Лисиче и Пинтија, Кисела Вода.

Во близина на паркот на езерцата во населба Аеродром, силниот ветер и дождот откорнаа две дрвја со нивните корени.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести