петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

ВИДЕО: Невреме во Германија, најмалку шест жртви

Најмалку пет лица се загинати во олујното невреме која ја зафати сојузната држава Северна Рајна Вестфалија. Тројца се загинати во Дизелдорф во моментот кога барале засолниште.

germaniia-vreme-majsen50

Поврзани вести

Најмалку шест лица се загинати во олујното невреме која ја зафати сојузната држава Северна Рајна Вестфалија. Тројца се загинати во Дизелдорф во моментот кога барале засолниште.

Во Келн има еден загинат,односно дрво паднало врз велосипедист, како и во Есен, каде едно лице го загубило живототдодека ги расчистувал штетите од олујата.

Олујата го сопре железничкиот и авиосообраќајот, а паднатите дрвја ги блокираа улиците. Ветерот оштети голем број на куќи и автомобили.

Во текот на ноќта, времето се стабилизирало.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести