вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 43

Невремето во Грција однесе една жртва

Жртвата (49) возел теренско возило во солунското предградие Ориокастро кога возилото било однесено од налет на дождовна вода.

grcija poplava

Последни вести

Едно лице загина во вчерашното невреме во Солун откако неговото возило било однесено од поплава за време на обилните врнежи што вчера го зафатија градот, објави МИА.

Жртвата (49) возел теренско возило во солунското предградие Ориокастро кога возилото било однесено од налет на дождовна вода.

Неговиот 19 годишен син кој бил со него во возилото бил спасен од противпожарна екипа која била повикана на местото на инцидентот. Денеска и утре во повеќе делови на Грција се очекуваат уште врнежи од дожд.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести