петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Невремето во САД зеде девет жртви

nevreme sneg

Поврзани вести

Бројот на загинатите како последица од невремето што ги зафати централните и јужни области на САД, достигна девет лица, соопштуваат локалните медиуми.

Во државата Мичиген и регионот Нова Англија поради снежните врнежи без струја останаа 440.000 домаќинства.
Сообраќајот областите погодените од невремето е запрен поради лизгави патишта. Нема откажани летови, за разлика од ситуацијата во саботата, кога повеќе од 700 летови беа откажани, а над 11.000 беа одложени.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести