понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Незадоволен фудбалер го нападнал судијата

тепање

Последни вести

Вчера околу 15:30 часот на Градскиот стадион во Струга, при одигрување фудбалски натпревар помеѓу ФК„Караорман“ и ФК„Влазними“, откако судијата досудил пенал за домашната екипа, Б.И. – играч од ФК„Влазними“, станал од клупата за резервни играчи и го нападнал судијата, удирајќи го со тупаница во пределот на лицето.

Во истиот момент, судијата го прекинал натпреварот.

По целосно расчистување и документирање на настанот против сторителот ќе следи соодветен поднесок.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести