четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Незапамтено злосторство, татко уби пет деца

512136_timjones_ff

Последни вести

Човек осомничен дека си убил петмина деца во Јужна Каролина и притоа со часови возел до руралното подрачје во Алабама каде што ги фрлил телата во кесиња за ѓубре, е уапсен, соопшти денеска американската полиција.

Тимоти Реј Џонс (32) е обвинет за запоставување на децата и полицијата очекува покренување на обвиненија во врска со смртта на децата, кои се пронајдени мртви покрај автопат недалеку од Камден во Алабама, пренесува агенцијата АП.

Децата биле на возраст од една до осум години, а нивното исчезнување го пријавила мајката на 3 септември.

Џонс имал заедничко старателство над децата со нивната мајка, од која е разведен.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести