среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Нежигосани дрва пронајдени кај струмичанец

drva

Последни вести

Д.Ѓ. (22) од Струмица доби кривична пријава бидејќи во неговиот двор биле пронајдени нежигосани дрва.

Во неговиот двор полицијата затекнала 1,40 метри кубни букови дрва и 2,10 метри кубни дабови дрва, кои не биле жигосани и биле исечени од шума со која стопанисува ЈП Македонски шуми. За пронајдените исечени дрва, пријавениот не поседувал соодветна документација.

Од страна на шумска полиција дрвата се одземени и предадени се во складот на ЈП „Македонски шуми„ подружница ШС „Беласица„ Струмица.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести