понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Нежна како свила и со кремаста текстура – нова компактна пудра на Bourjois

Конечно пристигна долго очекуваното совршенство на модната куќа Bourjois. Станува збор за компактната пудра Silk Edition која има иновативна свиленкаста текстура и дава мат изглед на кожата кој трае и до 8 часа.

bourjois_silk_nasl

Последни вести

bourjois_silk_1

Текстурата на компактната пудра Silk Edition е инспирирана од свилата и нејзината посебна формула овозможува таа да се „впие“ во кожата без да остави траги. Според Bourjois ова е нова генерација на компактни пудри кои може да се нанесуваат во повеќе слоеви без страв дека ќе биде премногу воочлива или дека ќе создаде тежина на лицето.

Пудрата се произведува во шест нијанси:  Bronze, Golden Beige, Golden Honey, Porcelain, Rose Beige i Vanilla. Најважна особеност е тоа што дава природен изглед и совршен тен без никакви недостатоци.

Совршено ги покрива акните и подочниците, ја осветлува кожата и ви дава совршен мат изглед кој трае и до 8 часа.

bourjois_silk_2

Во луксузната  амбалажа на оваа пудра е вклучено и посебно меко сунѓерче кое го засилува ефектот на самата пудра и практично огледало кое ротира 360 степени.

Најчитани вести