недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 7

Нианг е прескапа аквизиција на Монпеље

niang preskapa akvizicija

Поврзани вести

Контроверзниот претседател на францускиот прволигаш Монпеље, Луис Николин, потврди дека позајмениот фудбалер од редовите на италијанскиот калчо гигант Милан, М’Баје Нианг ќе се врати на “Сан Сиро” што заврши актуелната сезона во француската Прва лига.

“Кога е во прашање иднината на Нианг, можам да кажам дека мала е веројатноста дека ќе остане во редовите на Монпеље и по завршетокот на актуелната сезона. За неколку недели повторно ќе разговараме на оваа тема, но Милан бара многу за услугите на Нианг. Премногу скап фудбалер на Монпеље. Мора да го слушнам и мислењето на нашиот тренер, Роланд Курбис”, изјави сопственикот на Монпеље.

Француските медиуми во изминатите неколку дена ја форсираат приказната дека поранешниот младински репрезентативец на Франција е желба на лондонските премиерлигаш Арсенал и Тотенхем, но неговите услуги ќе бидат осигурани само со официјална понуда не помала од 12 милиони евра.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести